7 Nõuannet kuidas viia kokku email ja selle omaniku nimi

Image for post
Image for post

ui sa otsid kandidaate otsingumootori kaudu, siis mõnikord võid leida osalejate nimekirjad, mis pole seotud nimedega. Sa tead, et see oli mingi kokkusaamine või üritus müügitöötajatele (näiteks) ja sul on vaja ühendada email nimega ning nimi LinkedIn profiiliga.

Mõni aasta tagasi oli seda palju lihtsam teha, sul oli võimalik lihtsalt otsida neid emaili aadresse Facebooki või Google+ kaudu ning väga tõenäoliselt leidsid sa ülesse vastavad inimesed. Kuid pärast isikuandmete kaitse üldmääruse rakendumist, blokeeriti mitmed viisid meili aadressi kaudu otsimiseks. Sellegipoolest leidub erinevaid võimalusi, kuidas avastada isikud emaili aadressi taga, mille oled just internetist leidnud.

Seitse Viisi Kuidas Tuvastada Isik Emaili Aadressi Taga

1. Otsi Google’st

Google on kiireim viis emaili aadressi leidmiseks ja mu esimeseks abivahendiks, kui proovin tuvastada, kes on emaili aadressi taga. Emaili aadressi kirjutamine otsingulahtrisse võib tuua tulemusi; sa võid lisada jutumärgid (“ “) emaili aadressi ette ja taha, näiteks nii: “näide@näide.ee“. See aitab leida veebilehed, mis sisaldavad antud emaili aadressi.

Kui Google ei too ühtegi tulemust, siis järgmiseks sammuks on kasutada otsinguks Bing’i, Yandex’it ja muid otsingumootoreid. Jah, Google ei indekseeri kõike ning mõnikord võid leida rohkem informatsiooni teistest otsingumootoritest.

2. Pluginad

Sa võid kasutada Chrome pluginaid, et rikastada andmeid selle emaili aadressi jaoks. Üks parimaid vahendeid selle jaoks oli Rapportive; see omandati mõni aeg tagasi LinkedIn’i poolt, ja kannab täna nime “LinkedIn Sales Navigator” ning pole enam sama hea kui varem. Õnneks on olemas ka mõned muud variandid nagu näiteks FullContact Gmaili jaoks, samuti võid kasutada HubSpot Sales’i.

3. Inimeste Otsingumootorid

Lisaks võid kasutada ka erinevaid inimeste otsingumootoreid, kuid paljud emaili pöördotsingud(reverse email search) pakuvad andmeid isikute kohta ainult läbi tasuliste teenuste.

Üks tasuta variant, mida võid kasutada on Pipl.com või ThatsThem.com (aga see ei näita alati õigeid andmeid, näiteks minu emaili aadress on ühendatud kellegi teisega). Samuti võid proovida lehekülgi nagu socialcatfish.com (ka tasuline teenus), mis toimib päris hästi; kuid su IP aadress peaks olema pärit väljastpoolt Euroopa Liitu, sest tänu isikuandmete kaitse üldmäärusele on vastasel juhul ligipääs limiteeritud.

Muud tasulised teenused mida võid katsetada on Spokeo.com, Infotracer, Beenverified või Verispy.

4. LinkedIn

Veel võid otsida emaili aadressi LinkedIn’i leheküljelt. Paljudel inimestel on nende privaatne emaili aadress lisatud profiili juurde.

Image for post
Image for post

5. Otsi sotsiaalmeediast

Mõnikord kasutavad inimesed oma emailis erinevaid hüüdnimesid, nagu näiteks midagi42@. Oma pärisnime ei näidata erinevatel põhjustel. Kuna inimesed on harjumuste orjad, on meil kalduvus olla ühendatud oma hüüdnimega, seetõttu kasutame neid internetis mitmetes kohtades. Tänu sellele on sul sotsiaalmeediast võimalik leida nende inimeste nimi või muid vihjeid, mille abil saad nad üles leida.

Hüüdnime võid otsida lehekülje Knowem kaudu. Ja kui see isik kasutab sama hüüdnime muudes sotsiaalvõrgustikes, siis aitab see vahend selle üles leida.

Veebileht, mis teeb peaaegu sama, kuid ei ole väga tuntud on http://com.lullar.com/

6. Andmebaasi leke

Sa võid otsida emaili aadressi Have I Been Pwned kaudu, kui leitakse vastavus, siis on see isik tõenäoliselt ikka veel leitav sellelt leheküljelt. See otsing aitab leida vihjeid, kust seda isikut otsida. Näiteks, kui tegu on LinkedIn andmebaasi lekkega, siis on võimalik, leida see inimene LinkedIn’i kaudu (Valik 4 selles nimekirjas).

Image for post
Image for post

Loomulikult kui sa leidsid andmebaasi lekke või saidi, mis aitab kasutajatel neid otsida, siis on sul võimalik leida kontoga seotud isik. Sa võid ka emaili aadresside leidmiseks kasuta süvaveebi otsingumootoreid. Kuid tuleb meeles pidada, et nende andmete ligipääsuga on seotud õigusküsimused, isikuandmete kaitse üldmäärusega seotud probleemid jne. Sellepärast ei soovita ma seda kasutada, vaid lihtsalt mainin, et see variant eksisteerib.

7. Boonus nõuanne — Andmerikastusvahendid

Avastasin selle meetodi/vahendi, kui proovisin leida inimest, kes varastas mu artikli ja postitas selle oma domeenile enda nime alt. Kuna kõik artiklid ta saidil olid varastatud, siis loomulikult polnud ta lisanud enda kontaktandmeid ning üritas peita igasugust informatsiooni enda isiku kohta.

Esiteks pidin leidma ta emaili aadressi, et temaga ühendust võtta; kuid polnud ühtegi kontakteerumis võimalust ning WHOIS otsing blokeeriti tänu isikuandmete kaitse üldmäärusele. Kuid tema saidi uurimise käigus sain teada kasutajatunnused, mida ta oma veebilehel sisselogimiseks kasutas. See viis mind tema Gmaili aadressini. Kuid see email polnud ühendatud nimega; ta kasutas seal ainult hüüdnime.

Googlest ja muudest teenustest otsides leidsin, et see isik tegeles ka äppide loomisega Googles; see andis mulle ülevaate tema asukohast, ning peagi leidsin piisavalt informatsiooni selle kohta, millega see inimene tegeles, kus ta elas jne. Sellest väikesest otsingust sai minu jaoks jahimäng.

Ja selle otsingu käigus avastasin ma kasuliku tööriista nimega DeBounce.io. Kasutasin seda tööriista emaili aadressi otsimiseks ning leidsin ta nime. Seejärel leidsin LinkedIn’ist otsidest isiku, kes vastas kogu informatsioonile, mida olin tema kohta kogunud.

Image for post
Image for post

DeBounce pakub andmete rikastamist ning lisab emaili omaniku täisnime ja 40–70% juhtudest ka pildi. DeBounce kasutab andmete leidmiseks üle 80 avaliku ja privaatsest allikat. Mõnikord ei leia sa sealt nime, vaid ainult pildi, kuid sa võid Google Image otsingut kasutades leida rohkem informatsiooni.

Kokkuvõte

Emaili aadressi taga oleva isiku avastamiseks on mitmeid viise nagu sarnaste domeenide kontrollimine, WHOIS ajaloo uurimine jne. Sa ei pruugi alati leida inimest selle taga isegi, kui kasutad neid kõiki võimalusi. Kuid see väike juhend annab sulle idee, kust alustada isiku otsimist ning allikad, mida selleks kasutada.

Ja kui sa otsid viisi, kuidas leida isik emaili aadressi taga sotsiaalmeedia profiili, siis peaksid vaatama seda artiklit.

Head jahti!

Algne artikkel

— — — — -

Image for post
Image for post

About the author:

Jan is an author of a book “Full Stack Recruiter: The Modern Recruiter’s Guide”, Full Stack Recruiter: New Secrets Revealed and Jak hledat zaměstnance v 21. století. And creator of sites like Sourcing.Games, SourcingTest.Online, Recruitment.Camp and other projects. As a speaker and blogger, Jan believes that recruitment is a great field and he is constantly trying to make it better.

Written by

#Recruiter, Author of bestseller “Full Stack Recruiter", Dream Chaser, Creator of impossible, #BlackBerry fan (probably the only one). Author of sourcing.games.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store